| VOLTAGE | 18 V |
| BAR LENGTH | 20.00 см |
| BAR SPEED | 8.4 m/s |
| Brand | SKIL |
| MODEL: | GV1E0650CA |
| SAW TYPE: | TELESCOPIC CHAIN SAW |
| POWER SUPPLY TYPE: | BATTERY |
| VOLTAGE: | 18 V |
| BATTERY INCLUDED: | Yes |
| CHARGER: | Yes |
| BATTERY COUNT: | 1 |
| BATTERY CAPACITY: | 2.00 Ah |
| COMPATIBLE ACUMULATOR SERIES: | KEEP COOL |
| BAR SPEED: | 8.4 m/s |
| PRODUCT WEIGHT: | 4.100 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 8719643004888 |












