| POWER | 250 W |
| MILEAGE | UP TO 70 KM |
| SPEED | UP TO 25 KMH |
| Brand | ARGENTO |
| MODEL: | MINIMAX RED MY2025 |
| TYPE: | ELECTRIC BICYCLE |
| ASSISTANCE: | Yes |
| DISPLAY: | Yes |
| BATTERY TYPE: | LI-ION |
| BATTERY CAPACITY: | 36V 10400 MAH 374 WH |
| POWER: | 250 W |
| CHARGER: | Yes |
| MILEAGE: | UP TO 70 KM |
| FRAME: | ALUMINUM |
| WHEEL SIZE: | 20.00 " |
| GEARS: | 7 |
| SHOCK ABSORBER: | FRONT |
| BRAKES: | DUAL MECHANICAL DISC BRAKE |
| COLOUR: | GREY/RED |
| ADDITIONAL INFORMATION: | MAX LOAD 100 KG |
| WEIGHT: | 26 KG |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8055404790554 |











