| TYPE POWER GENERATOR | INVERTER |
| CONTINOUS POWER | 2000 W |
| FUEL | PETROL |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-GG10 2000 W |
| TYPE POWER GENERATOR: | INVERTER |
| CONTINOUS POWER: | 2000 W |
| MAX OUTPUT POWER: | 2500 |
| SOCKET COUNT AT 220 V: | 2 |
| FUEL: | PETROL |
| CAPACITY OF FUEL TANK: | 4.00 L |
| FUEL CONSUMPTION ON 2/3 LOAD: | 1.1 L |
| SYNCHRONOUS: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 24.000 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 3800972010666 |






