| HEART RATE MONITOR | Yes |
| PEDOMETER | Yes |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | GALAXY FIT 3 R390 BLACK |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.60 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 4.06 см |
| RESOLUTION: | 256x402 |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | No |
| MICROHPONE: | No |
| GPS: | No |
| WLAN: | No |
| NFC: | No |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| SILENT ALARM: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | IP68 |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| WEIGHT: | 36.8 g |
| DIMENSION: | 42.9X28.8X9.9 MM |
| BATTERY TYPE: | 208 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID |
| COLOUR: | GRAY |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806095362175 |


















