| HEART RATE MONITOR | Yes |
| PEDOMETER | Yes |
| Brand | HUAWEI |
| MODEL: | Band 11 Black - 55020GVQ |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.62 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 4.11 см |
| RESOLUTION: | 286x482 |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | No |
| MICROHPONE: | No |
| GPS: | No |
| WLAN: | No |
| NFC: | No |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| SILENT ALARM: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | 5 ATM, IP68, ISO 22810:2010 |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| WEIGHT: | 16 g |
| DIMENSION: | 42.6X28.2X8.99 MM |
| BATTERY TYPE: | 300 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID, IOS |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6942103182556 |









