| TYPE | FREEZER BELOW |
| HEIGHT | 203.00 см |
| WIDTH | 70.00 см |
| DEPTH | 67.00 см |
| NET VOLUME | 438 L |
| COLOUR | INOX |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | BOSCH |
| MODEL: | KGN49XLEA |
| TYPE: | FREEZER BELOW |
| HEIGHT: | 203.00 см |
| WIDTH: | 70.00 см |
| DEPTH: | 67.00 см |
| NET VOLUME: | 438 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 330 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 108 L |
| COLOUR: | INOX |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| DISPENSER: | No |
| MOISTURE ZONE: | Yes |
| FRESH ZONE: | Yes |
| TELESCOPIC SHELF: | Yes |
| HOLIDAY MODE: | Yes |
| REVERSIBLE DOORS: | Yes |
| DOOR OPEN ALARM: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 259 kWh |
| SOUND POWER LEVEL: | 40.0 dB |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4242005162963 |

































