| TYPE | FREEZER BELOW |
| HEIGHT | 177.50 см |
| WIDTH | 70.00 см |
| DEPTH | 68.80 см |
| NET VOLUME | 402 L |
| COLOUR | ЧЕРЕН |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | HAIER |
| MODEL: | HFR 3718 ENGB |
| TYPE: | FREEZER BELOW |
| HEIGHT: | 177.50 см |
| WIDTH: | 70.00 см |
| DEPTH: | 68.80 см |
| NET VOLUME: | 402 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 262 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 140 L |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| TOTAL NO FROST SYSTEM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| HOLIDAY MODE: | Yes |
| DOOR OPEN ALARM: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 287 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 37.0 dB |
| WARRANTY: | 2+4 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 6901018092602 |




































