| TYPE | FREEZER BELOW |
| HEIGHT | 203.00 см |
| WIDTH | 75.90 см |
| DEPTH | 71.10 см |
| NET VOLUME | 538 L |
| COLOUR | ИНОКС |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | RB53DG706CS9EO |
| TYPE: | FREEZER BELOW |
| HEIGHT: | 203.00 см |
| WIDTH: | 75.90 см |
| DEPTH: | 71.10 см |
| NET VOLUME: | 538 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 370 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 168 L |
| COLOUR: | ИНОКС |
| TOTAL NO FROST SYSTEM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | C |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| REVERSIBLE DOORS: | Yes |
| DOOR OPEN ALARM: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 199 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 35.0 dB |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806095536736 |

































