| TYPE | FREEZER ABOVE |
| HEIGHT | 184.50 см |
| WIDTH | 70.00 см |
| DEPTH | 72.00 см |
| NET VOLUME | 461 L |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | LG |
| MODEL: | GTBV44SEBKD |
| TYPE: | FREEZER ABOVE |
| HEIGHT: | 184.50 см |
| WIDTH: | 70.00 см |
| DEPTH: | 72.00 см |
| NET VOLUME: | 461 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 361 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 100 L |
| INVERTER COMPRESSOR: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| FRESH ZONE: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 250 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 35.0 dB |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8806084136121 |















