| TYPE | FREEZER ABOVE |
| HEIGHT | 180.00 см |
| WIDTH | 78.00 см |
| DEPTH | 73.00 см |
| NET VOLUME | 509 L |
| COLOUR | ЧЕРЕН |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | LG |
| MODEL: | GTF744BLPED |
| TYPE: | FREEZER ABOVE |
| HEIGHT: | 180.00 см |
| WIDTH: | 78.00 см |
| DEPTH: | 73.00 см |
| NET VOLUME: | 509 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 379 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 130 L |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| TOTAL NO FROST SYSTEM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| DISPENSER: | Yes |
| ICE MAKER: | MECHANICAL |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 280 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | D |
| SOUND POWER LEVEL: | 43.0 dB |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8806084533951 |















