| HEIGHT | 200.12 см |
| WIDTH | 91.5 см |
| DEPTH | 63.5 см |
| NET VOLUME | 522 L |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| SEMI NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | LIEBHERR |
| MODEL: | ECBNe 8872 |
| HEIGHT: | 200.12 см |
| WIDTH: | 91.5 см |
| DEPTH: | 63.5 см |
| NET VOLUME: | 522 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 363 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 160 L |
| INVERTER COMPRESSOR: | Yes |
| TOTAL NO FROST SYSTEM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| FAN IN FRIDGE COMPARTMENT: | Yes |
| DOOR OPEN ALARM: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 339 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 39.0 dB |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 9005382270936 |















