| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 13.400 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 15.000 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A+ |
| ENERGY CLASS HEATING | A |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 5.400 KW |
| POWERCONSHEATING | 5.430 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -20/46 |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -20 °C |
| Brand | HAIER |
| MODEL: | AP140S2SK1FA(H)/1U140S2SN1FB |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 45700 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 13.400 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 15.000 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 3.95 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 5.66 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A+ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 5.400 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -20/46 |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -20 °C |
| AUTO RESTART: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 66 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 72 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 4700 М3/Ч) |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 600/1850/350 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT): | 950/965/370 ММ |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 50 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 85 dB |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| REMOTE CONTROL: | НЕ СЕ ВКЛЮЧВА В КОМПЛЕКТА |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6936294565960 |










