| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 15.000 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 16.000 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A+ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 6.000 KW |
| POWERCONSHEATING | 6.400 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -20/46 |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -20 °C |
| Brand | HAIER |
| MODEL: | AP160S2SK1FA(H)/1U160S2SP1FB |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 51200 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 15.000 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 16.000 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 5.6 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A+ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 6.000 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -20/46 |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -20 °C |
| AUTO RESTART: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 68 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 75 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 7400 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 600/1850/350 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT): | 950/1350/370 ММ |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 50 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 101 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| REMOTE CONTROL: | НЕ СЕ ВКЛЮЧВА В КОМПЛЕКТА |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6936294588426 |











