| TYPE AIR COMPRESSOR | OIL |
| MAX OPERATING PRESSURE | 8 bar |
| TANK VOLUME | 24.00 L |
| SUCTION CAPACITY | 222 l/min |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | STANLEY |
| MODEL: | D211/8/24S |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| TYPE AIR COMPRESSOR: | OIL |
| MAX OPERATING PRESSURE: | 8 bar |
| TANK VOLUME: | 24.00 L |
| POWER CONSUMPTION: | 1500 W |
| SUCTION CAPACITY: | 222 l/min |
| PRODUCT WEIGHT: | 23.000 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8016738763973 |







