| HDD | 32GB |
| GAME INCLUDED | ANIMAL CROSSING NEW HORIZONS |
| DISPLAY | 5.5" CAPACITIVE, 1280 x 720 |
| Brand | NINTENDO |
| MODEL: | SWITCH LITE + ANIMAL CROSSING |
| CPU: | NVIDIA TEGRA X1 OCTA-CORE |
| GPU: | NVIDIA GM20B MAXWELL |
| MEMORY: | 4 GB LPDDR4 |
| HDD: | 32GB |
| BLUETOOTH: | Yes |
| INPUT: | USB |
| OUTPUT: | HEADPHONES OUT |
| LAN: | Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac) |
| GAME INCLUDED: | ANIMAL CROSSING NEW HORIZONS |
| DISPLAY: | 5.5" CAPACITIVE, 1280 x 720 |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 5949106280952 |


