| POWER | 1500 W |
| SPEED LEVELS | 8 |
| BODY MATERIAL | PLASTIC |
| CAPACITY OF MAIN BOWL | 7.00 L |
| Brand | GORENJE |
| MODEL: | MMC1500PS |
| TYPE: | KITCHEN MACHINE |
| POWER: | 1500 W |
| SPEED LEVELS: | 8 |
| BODY MATERIAL: | PLASTIC |
| CAPACITY OF MAIN BOWL: | 7.00 L |
| MATERIAL OF MAIN BOWL: | METAL |
| PULSE FUNCTION: | Yes |
| ATTACHMENT FOR KNEADING DOUGH: | Yes |
| LID WITH FILLING HOLE: | Yes |
| PARTS SUITABLE FOR DISHWASHER: | Yes |
| CABLE LENGTH: | 1.35 м |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 8.300 kg |
| EAN | 3838782687129 |











