| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN 9 7940HS |
| DISPLAY SIZE INCH | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED | 4.0 - 5.2 GHz |
| DISPLAY TYPE | МАТОВ, 165 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX4060 |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ASUS |
| MODEL: | GA402XV-N2008W |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.720 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN 9 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN 9 7940HS |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | 4.0 - 5.2 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | МАТОВ, 165 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1600 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX4060 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 8 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | 1080p IR |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.2 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 2x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, microSD CARD READER |
| BATTERY TYPE: | 4-CELL 76 Wh LI-ION |
| COLOUR: | СИВ |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711387122716 |






























