| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE ULTRA 9 288V |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.1 GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, ЛЪСКАВ |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL ARC GRAPHICS 140V |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | MSI |
| MODEL: | Prestige 16 AI+ AMG |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.500 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE ULTRA 9 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE ULTRA 9 288V |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.1 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 3840x2400 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL ARC GRAPHICS 140V |
| WEB CAMERA: | IR+ 5 MP+ Privacy shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 1x USB 3.2, 2x THUNDERBOLT 4 |
| HDMI: | Yes |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | No |
| GIFTS: | Мишка, пад и калъф в комплекта |
| OTHER PORTS: | LAN, SD Express Card Reader |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 99.9Wh LI-ION |
| COLOUR: | URBAN SILVER |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711377389150 |































