| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 2000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE ULTRA 9 185H |
| DISPLAY SIZE INCH | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED | до 5.1 GHz |
| DISPLAY TYPE | 3K OLED, Touchscreen, 120 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL ARC GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ASUS |
| MODEL: | UX8406MA-PZ051W |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 2000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.650 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE ULTRA 9 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE ULTRA 9 185H |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | до 5.1 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | 3K OLED, Touchscreen, 120 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2880x1800 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL ARC GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p + IR |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 1x USB 3.2, 2x USB-C (TBOLT 4) |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | No |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4-CELL 75 Wh LI-ION |
| COLOUR: | INKWELL GRAY |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711387434970 |































