| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE ULTRA 7 155U |
| DISPLAY SIZE INCH | 13.3 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.8 GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, ЛЪСКАВ, TOUCH |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL UHD GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | YOGA BOOK 9 13IMU9 83FF001YRM |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.340 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE ULTRA 7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE ULTRA 7 155U |
| DISPLAY SIZE INCH: | 13.3 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.8 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5 |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ, TOUCH |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2880x1800 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL UHD GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 5.0 MP |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x USB-C |
| HDMI: | No |
| OTHER PORTS: | No |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | No |
| BDS KEYBOARD: | No |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 80 Wh LI-ION |
| COLOUR: | TIDAL TEAL |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 197530050459 |






























