| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN AI 9 HX 370 |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.1GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, ЛЪСКАВ, 240Hz,ROG NEBULA |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX4060 |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ASUS |
| MODEL: | GA605WV-QR002W |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.850 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN AI 9 HX |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN AI 9 HX 370 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.1GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ, 240Hz,ROG NEBULA |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1600 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX4060 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 8 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | 1080p + IR |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 2x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, CARD READER |
| BATTERY TYPE: | 4-CELL 90 Wh LI-ION |
| COLOUR: | ECLIPSE GRAY |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711387674208 |

































