| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I7-13650HX |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.9 GHz |
| DISPLAY TYPE | МАТОВ, 165 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX4060 |
| OS | No |
| Brand | ASUS |
| MODEL: | FX607JV-N3112 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.270 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I7-13650HX |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.9 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | МАТОВ, 165 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX4060 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 8 GB GDRR6 |
| WEB CAMERA: | 720p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.2 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2,USB-C,Thunderbolt 4 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | LAN, AUX |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4-CELL 90 Wh LI-ION |
| COLOUR: | MECHA GRAY |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711387447628 |

































