| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | APPLE M5 10-CORE CHIP |
| DISPLAY SIZE INCH | 13.6 " |
| DISPLAY TYPE | LIQUID RETINA |
| VIDEO CARD TYPE | APPLE 8 CORE GPU |
| OS | MAC OS |
| Brand | APPLE |
| MODEL: | 13" M5 10C 16 512GB |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.230 kg |
| PROCESSOR KIND: | APPLE M5 |
| PROCESSOR TYPE: | APPLE M5 10-CORE CHIP |
| DISPLAY SIZE INCH: | 13.6 " |
| RAM MEMORY TYPE: | UNIFIED MEMORY |
| DISPLAY TYPE: | LIQUID RETINA |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1664 |
| VIDEO CARD TYPE: | APPLE 8 CORE GPU |
| WEB CAMERA: | 12 MP Center Stage |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 6 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x Thunderbolt 4 |
| HDMI: | No |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | MAC OS |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | No |
| BATTERY TYPE: | 53.8 Wh Li-Polymer |
| COLOUR: | MIDNIGHT |
| WARRANTY: | 12 MONTHS |
| PRODUCT NUMBER: | MDHE4ZE/A |
| EAN | 195950690408 |

































