| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN 5 7535HS |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.55 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS, МАТОВ |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX2050 |
| OS | No |
| Brand | HP |
| MODEL: | VICTUS 15-FB1021NN B4ZQ0EA |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.300 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN 5 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN 5 7535HS |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.55 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX2050 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 4 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | 720p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluettoth 5.2 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 1x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, LAN |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3-Cell 52.5Wh LI-ION |
| COLOUR: | MICA SILVER |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 198828985125 |




























