| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE i5-12450H |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | до 4.4 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS, МАТОВ |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX2050 |
| OS | No |
| Brand | HP |
| MODEL: | 15-FA1019NN 9E3Q0EA |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.290 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i5 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE i5-12450H |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | до 4.4 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR4 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX2050 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 4 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | 720p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 1x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | No |
| OTHER PORTS: | LAN, AUX, CARD READER |
| BATTERY TYPE: | 3-CELL 52.5Wh LI-ION |
| COLOUR: | CERAMIC WHITE |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 197961421774 |





























