| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN 7 5700U |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | 1.8 - 4.3 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | AMD RADEON GRAPHICS |
| OS | No |
| Brand | ACER |
| MODEL: | A315-44P-R5AZ NX.KSJEX.003 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.780 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN 7 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN 7 5700U |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | 1.8 - 4.3 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR4 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | AMD RADEON GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 720p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.2 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x USB 3.2, 1x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | No |
| BDS KEYBOARD: | No |
| OTHER PORTS: | LAN, AUX |
| BATTERY TYPE: | 3-CELL 48.5Wh Li-Ion |
| COLOUR: | PURE SILVER |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711121786389 |






























