| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE 7 150U |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.4 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL GRAPHICS |
| OS | No |
| Brand | ACER |
| MODEL: | EXTENSA 15 EX215-56-703B |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.780 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE 7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE 7 150U |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.4 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 1x USB-C (TB4) |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3-CELL 50 Wh LI-ION |
| COLOUR: | STEEL GRAY |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711474713919 |


























