| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE 7 150U |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.4 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE MX570A |
| OS | No |
| Brand | DELL |
| MODEL: | 16 DC16251 RPLU-R_002_UBU_S |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.920 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE 7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE 7 150U |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.4 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920х1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE MX570A |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 2 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | 720p + Privacy Shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 1x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, SD Card Reader, FPS |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 54 Wh LI-ION |
| COLOUR: | SILVER |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 5397184140451 |






























