| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I7-1355U |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.0 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL UHD GRAPHICS |
| OS | No |
| Brand | DELL |
| MODEL: | 3530 N1601PVNB3530EMEA01 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.660 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I7-1355U |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.0 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR4 |
| DISPLAY TYPE: | МАТОВ, 120 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL UHD GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | Yes |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ac, Bluetooth |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 1x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | No |
| OTHER PORTS: | LAN, AUX, CARD READER |
| BATTERY TYPE: | 3-CELL 54Wh LI-ION |
| COLOUR: | BLACK |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 5397184444825 |


























