| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN 7 7735HS |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.75 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | AMD RADEON 680M GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Slim 5 16ARP10 83HU000SBM |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.850 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN 7 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN 7 7735HS |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.75 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | AMD RADEON 680M GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p + Privacy Shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 2x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, microSD Card Reader |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3-CELL 60 Wh LI-ION |
| COLOUR: | COSMIC BLUE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 198156598622 |




























