| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN AI 9 365 |
| DISPLAY SIZE INCH | 14.5 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.0 GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, ЛЪСКАВ, 120 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | AMD RADEON 880M GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Yoga Pro 7 14ASP9 83HN0003BM |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.540 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN AI 9 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN AI 9 365 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.5 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.0 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ, 120 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2880x1800 |
| VIDEO CARD TYPE: | AMD RADEON 880M GRAPHICS |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth |
| NUMBER OF USB PORTS: | 1x USB 3.2, 2x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4-CELL 73 Wh LI-ION |
| COLOUR: | LUNA GREY |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 198153953530 |































