| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I7-14650HX |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | of 5.2 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS, МАТОВ, 240 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX4060 |
| OS | No |
| Brand | ACER |
| MODEL: | PHN16-72-710R NH.QRFEX.006 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.800 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I7-14650HX |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | of 5.2 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ, 240 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1600 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX4060 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 8 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | 720p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x USB-A, 2x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | LAN, AUX, CARD READER |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4-CELL 90 Wh LI-ION |
| COLOUR: | ABYSSAL BLACK |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711121993718 |






























