| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE ULTRA 7 258V |
| DISPLAY SIZE INCH | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.8 GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, ЛЪСКАВ, 120 Hz, TOUCH |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL ARC GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 PRO |
| Brand | ASUS |
| MODEL: | UX5406SA-PZ281X |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.200 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE ULTRA 7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE ULTRA 7 258V |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.8 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ, 120 Hz, TOUCH |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2880x1800 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL ARC GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p + IR |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 1x USB 3.2, 2x THUNDERBOLT 4 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | WINDOWS 11 PRO |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4-CELL 72 Wh LI-ION |
| COLOUR: | ZUMAIA GRAY |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711387726624 |

































