| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE ULTRA 5 226V |
| DISPLAY SIZE INCH | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.5 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS, МАТОВ |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL ARC GRAPHICS 130V |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ACER |
| MODEL: | A14-52M-578N NX.J8LEX.008 |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.400 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE ULTRA 5 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE ULTRA 5 226V |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.5 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL ARC GRAPHICS 130V |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 2x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3 CELL 65 Wh Li-Ion |
| COLOUR: | STEEL GRAY |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711474424785 |































