| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE ULTRA 7 155H |
| DISPLAY SIZE INCH | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.8 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL ARC GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Slim 5 14IMH9 83DA002YBM |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.480 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE ULTRA 7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE ULTRA 7 155H |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.8 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5X |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL ARC GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p + Privacy shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.2 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 2x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, MicroSD CARD READER |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3 CELL 57 Wh LI-ION |
| COLOUR: | CLOUD GREY |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 197531965592 |































