| POWER CONSUMPTION | 3000 W |
| VOLUME FLOW RATE | 612 m3/h |
| MAX AIRFLOW SPEED | 310 km/h |
| CAPACITY OF CATCH BOX | 45 L |
| Brand | GARDENA |
| MODEL: | ErgoJet 3000 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 3000 W |
| VOLUME FLOW RATE: | 612 m3/h |
| MAX AIRFLOW SPEED: | 310 km/h |
| CAPACITY OF CATCH BOX: | 45 L |
| MULCHING FUNCTION: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 4.800 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| EAN | 4078500962537 |





