| POWER CONSUMPTION | 2100 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC | 255 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 100 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-MS06 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 2100 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 255 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 5000 MIN-1 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 25.4 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 100 мм |
| CUTTING DEPTH AT 45 DEGREES: | 40 мм |
| PRODUCT WEIGHT: | 15.950 kg |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3800123123153 |









