| POWER CONSUMPTION | 2200 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC | 254 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 85 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-TS12B |
| POWER CONSUMPTION: | 2200 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 254 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 4800 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 30.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 85 мм |
| CUTTING DEPTH AT 45 DEGREES: | 70 мм |
| LASER: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 21.000 kg |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3800123160738 |





