| POWER CONSUMPTION | 800 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC | 200 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES | 45 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER |
| MODEL: | RD-TS20 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 800 W |
| OUTER DIAMETER OF DISC: | 200 мм |
| IDLE SPEED 1/min: | 2950 |
| DIAMETER OF DISC INNER HOLE: | 16.0 мм |
| CUTTING DEPTH AT 90 DEGREES: | 45 мм |
| PRODUCT WEIGHT: | 9.660 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3800123159220 |








