| PROCESSOR - CPU | AMD RYZEN 7 |
| PROCESSOR MODEL | AMD RYZEN 7 7800X3D |
| CPU FREQUENCY | ДО 5 GHZ |
| CORES | 8 |
| THREADS | 16 |
| GRAPHICS CARD - GPU | NVIDIA GEFORCE RTX 5070 TI OC |
| POWER SUPPLY - PSU | 850 W |
| RAM | 16+16 GB |
| CAS LATENCY - CL | CL36 |
| Brand | GPLAY |
| MODEL: | TUF POWER |
| PROCESSOR - CPU: | AMD RYZEN 7 |
| PROCESSOR MODEL: | AMD RYZEN 7 7800X3D |
| CPU FREQUENCY: | ДО 5 GHZ |
| CORES: | 8 |
| THREADS: | 16 |
| CPU COOLER: | ASUS TUF GAMING LC II 360 ARGB |
| GPU BRAND: | ASUS TUF GAMING |
| GRAPHICS CARD - GPU: | NVIDIA GEFORCE RTX 5070 TI OC |
| PSU BRAND: | ASUS |
| PSU MODEL: | ROG STRIX 850 80+ AURA EDITION |
| POWER SUPPLY - PSU: | 850 W |
| MOTHERBOARD: | ASUS TUF GAMING B850-PLUS |
| RAM: | 16+16 GB |
| TYPE RAM: | DDR5 |
| RAM FREQUENCY: | 6000 MHz |
| CAS LATENCY - CL: | CL36 |
| SSD: | 1000 GB |
| DRIVE TYPE: | SSD M.2 2280 |
| CASE TYPE: | MID TOWER |
| CASE MODEL: | ASUS TUF GAMING GT302 ARGB |
| MOTHERBOARD PORTS 1: | USB-C, 4+3X USB 3.2, USB 2.0 |
| MOTHERBOARD PORTS 2: | 2.5G LAN |
| GPU PORTS: | 3X DISPLAYPORT, 2X HDMI |
| CASE PORTS: | 2 X USB 3.2, 1 X USB-C |
| DISPLAY: | No |
| KEYBOARD: | No |
| MOUSE: | No |
| BLUETOOTH: | No |
| WLAN: | Yes |
| OS: | No |
| Gaming: | Yes |
| NOTE: | ИЗОБРАЖЕНИЕТО Е ИЛЮСТРАТИВНО |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |












