| FOCAL LENGHT | 55-200mm ( 84-305mm) |
| APERTURE | F3.5-F4.8 |
| ANGLEVIEW | 29.0°-8.1° |
| Brand | FUJIFILM |
| MODEL: | XF-55-200 MM F3.5-4.8 R LM OIS |
| FOCAL LENGHT: | 55-200mm ( 84-305mm) |
| APERTURE: | F3.5-F4.8 |
| ANGLEVIEW: | 29.0°-8.1° |
| WEIGHT: | 580g |
| FILTER THREAD: | 62mm |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4547410248524 |











