| KIND | Top loader |
| WASHING CAPACITY | 7.0 kg |
| SPIN-RPM | 1200 об/min |
| STEAM PROGRAM | Yes |
| DEPTH | 60.0 см |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | EW6TN3272 |
| KIND: | Top loader |
| WASHING CAPACITY: | 7.0 kg |
| SPIN-RPM: | 1200 об/min |
| SOFT OPENNING: | Yes |
| WEIGHTED ENERGY CONSUMPTION: | 78 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONPERCYC: | 41 L |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 77.0 dB |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| START DELAY: | Yes |
| QUICK PROGRAM: | 14 мин |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM SPORTS WEAR: | Yes |
| COLOUR: | БЯЛ |
| HEIGHT: | 89.00 см |
| WIDTH: | 40.0 см |
| DEPTH: | 60.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7332543804405 |















