| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 6.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 11.0 kg |
| SPIN-RPM | 1400 об/min |
| INVERTERMOTOR WITHOUT BELT | Yes |
| STEAM PROGRAM | Yes |
| DEPTH | 57.0 см |
| Brand | LG |
| MODEL: | F4DR711S2BA |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 6.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 11.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSCOMPLETECYCLE: | D |
| NEW ENERGY CLASSWASHINGCYCLE: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | A |
| SPIN-RPM: | 1400 об/min |
| INVERTERMOTOR WITHOUT BELT: | Yes |
| STEAM PROGRAM: | Yes |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONWASHI: | 48 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONCOMPLE: | 90 L |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONWASHIN: | 54 L |
| DURATION COMPLETECYCLE: | 7:35 |
| DURATION WASHINGCYCLE: | 4:00 |
| QUICK PROGRAM: | 14 мин |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 71.0 dB |
| START DELAY: | Yes |
| PROGRAM DRUM CLEANING: | Yes |
| HEIGHT: | 85.00 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 57.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8806084217318 |


























