| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 10.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 12.0 kg |
| SPIN-RPM | 1400 об/min |
| INVERTERMOTOR WITHOUT BELT | Yes |
| STEAM PROGRAM | Yes |
| DEPTH | 66.0 см |
| Brand | LG |
| MODEL: | WT1210EGF |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 10.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 12.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSCOMPLETECYCLE: | A |
| ENERGYCLASSCYCLEDRYING: | C |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | A |
| SPIN-RPM: | 1400 об/min |
| INVERTERMOTOR WITHOUT BELT: | Yes |
| HEAT PUMP DRYING: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 72.0 dB |
| START DELAY: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| COLOUR: | ЗЕЛЕН/БЕЖОВ |
| HEIGHT: | 165.50 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 66.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8806096014011 |













