| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 11.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 18.0 kg |
| SPIN-RPM | 1000 об/min |
| INVERTER MOTOR | Yes |
| STEAM PROGRAM | Yes |
| DEPTH | 87.5 см |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | WD18DB8995BZT2 |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 11.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 18.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSCOMPLETECYCLE: | A |
| NEW ENERGY CLASSWASHINGCYCLE: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| SPIN-RPM: | 1000 об/min |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| HEAT PUMP DRYING: | Yes |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONCOMPL: | 229 kWh |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONWASHI: | 43 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONCOMPLE: | 98 L |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONWASHIN: | 68 L |
| DURATION COMPLETECYCLE: | 8:43 |
| DURATION WASHINGCYCLE: | 4 |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 72.0 dB |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| PROGRAM DRUM CLEANING: | Yes |
| COLOUR: | ИНОКС |
| HEIGHT: | 111.00 см |
| WIDTH: | 68.6 см |
| DEPTH: | 87.5 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806095797571 |
















