| IDLE SPEED 1/min | 0-1300 |
| IMPACT POWER | 1.30 J |
| SPEED CONTROL | Yes |
| DRILLING CAPACITY IN CONCRETE | 16 мм |
| VOLTAGE | 18 V |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RYOBI |
| MODEL: | R18SDS-0 |
| POWER SUPPLY TYPE: | BATTERY |
| IDLE SPEED 1/min: | 0-1300 |
| IMPACT POWER: | 1.30 J |
| IMPACT RATE: | 5000 |
| SPEED CONTROL: | Yes |
| DRILLING CAPACITY IN WOOD: | 16 мм |
| DRILLING CAPACITY IN METAL: | 13 мм |
| DRILLING CAPACITY IN CONCRETE: | 16 мм |
| BATTERY INCLUDED: | No |
| COMPATIBLE ACUMULATOR SERIES: | RYOBI ONE + |
| VOLTAGE: | 18 V |
| PRODUCT WEIGHT: | 1.700 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| IN THE SET: | WITHOUT BATTERY AND CHARGER |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4892210130211 |







