| IDLE SPEED 1/min | 0-680 |
| IMPACT POWER | 1.20 J |
| SPEED CONTROL | No |
| DRILLING CAPACITY IN CONCRETE | 17 мм |
| TOOL CASE | No |
| VOLTAGE | 18 V |
| SUITABLE FOR | PROFFESIONAL USE |
| Brand | MAKITA |
| MODEL: | DHR171Z |
| POWER SUPPLY TYPE: | BATTERY |
| IDLE SPEED 1/min: | 0-680 |
| IMPACT POWER: | 1.20 J |
| IMPACT RATE: | 4800 |
| SPEED CONTROL: | No |
| DRILLING CAPACITY IN WOOD: | 13 мм |
| DRILLING CAPACITY IN METAL: | 10 мм |
| DRILLING CAPACITY IN CONCRETE: | 17 мм |
| TOOL CASE: | No |
| BATTERY INCLUDED: | No |
| COMPATIBLE ACUMULATOR SERIES: | MAKITA LXT |
| BATTERY TYPE: | Li-Ion |
| VOLTAGE: | 18 V |
| PRODUCT WEIGHT: | 2.100 kg |
| SUITABLE FOR: | PROFFESIONAL USE |
| IN THE SET: | WITHOUT BATTERY AND CHARGER |
| WARRANTY: | 36 MONTHS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 88381848503 |






