| POWER CONSUMPTION | 1600 W |
| IDLE SPEED 1/min | 0-800 |
| IMPACT POWER | 6.00 J |
| SPEED CONTROL | Yes |
| DRILLING CAPACITY IN CONCRETE | 32 мм |
| TOOL CASE | Yes |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | RAIDER PRO |
| MODEL: | RDP-HD57 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 1600 W |
| IDLE SPEED 1/min: | 0-800 |
| IMPACT POWER: | 6.00 J |
| SPEED CONTROL: | Yes |
| DRILLING CAPACITY IN WOOD: | 40 мм |
| DRILLING CAPACITY IN METAL: | 13 мм |
| DRILLING CAPACITY IN CONCRETE: | 32 мм |
| TOOL CASE: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 8.500 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| ADDITIONAL ACCESSORIES: | Yes |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3800972016460 |




