| POWER CONSUMPTION | 2000 W |
| TEMPERATURE CONTROL | Yes |
| MAX AIR TEMPERATURE | 600 C |
| AIR FLOW | 820 l/min |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | WAGNER |
| MODEL: | FURNO 750 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 2000 W |
| TEMPERATURE CONTROL: | Yes |
| MAX AIR TEMPERATURE: | 600 C |
| AIR FLOW: | 820 l/min |
| TOOL CASE: | Yes |
| PRODUCT WEIGHT: | 2.570 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| EAN | 4004025082122 |










