| POWER CONSUMPTION | 45 W |
| TEMPERATURE CONTROL | No |
| GLUE STICK DIAMETER | 11 мм |
| SUITABLE FOR | DIY USE |
| Brand | STEINEL |
| MODEL: | Gluematic 3002 |
| POWER SUPPLY TYPE: | ELECTRICAL |
| POWER CONSUMPTION: | 45 W |
| TEMPERATURE CONTROL: | No |
| GLUE STICK DIAMETER: | 11 мм |
| FUSE DIAMETER: | 2.0 мм |
| TOOL CASE: | No |
| PRODUCT WEIGHT: | 0.518 kg |
| SUITABLE FOR: | DIY USE |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4007841333317 |









